Klauzula informacyjna

Jakich Twoich danych dotyczy przetwarzanie i kto jest ich administratorem?

Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które Twoje dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakim sposobem, jest Biuro Podróży i Turystyki „ALMATUR-ŁÓDŹ” Sp. z o.o.. (dalej „Almatur”) z siedzibą i adresem w Łodzi przy ulicy Piotrkowska 59

Jaki jest cel i podstawa przetwarzania Twoich danych osobowych przez Almatur?

ALMATUR przetwarza Twoje dane osobowe, aby umożliwić korzystanie z serwisów prowadzonych przez ALMATUR, dopasowywać wyświetlane treści i reklamy do Twoich zainteresowań, prowadzić pomiary jakości i skuteczności, ulepszać treści oraz usługi, informować Cię o treściach i usługach ALMATUR i naszych Partnerów („Partnerzy”), których lista znajduje się tutaj, udostępniać w serwisach przestrzeń reklamową, prowadzić działania marketingu bezpośredniego, zapewniać bezpieczeństwo przetwarzania informacji, zarządzać systemami teleinformatycznymi oraz ochroną lub dochodzeniem roszczeń [sprawdź tutaj].

Podstawą przetwarzania danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes ALMATUR Obejmuje on ulepszanie usług, zapewnienie ich najlepszej jakości oraz informowanie o nich Użytkowników. Wyświetlanie w serwisach oferty dopasowanych do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). W niektórych naszych serwisach podstawą przetwarzania danych osobowych może być zgoda, o czym zawsze zostaniesz poinformowany. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Partnerzy, jako odrębni administratorzy danych osobowych, przetwarzają Twoje dane osobowe na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu lub zgody. Niektórzy z naszych Partnerów mogą również przetwarzać Twoje w taki sposób, aby wyświetlić Ci treści lub reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). Potwierdzając zapoznanie się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna jednocześnie zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane w taki sposób jak tu zostało opisane. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Jakie masz uprawnienia wobec ALMATUR w zakresie przetwarzanych danych?

Możesz żądać od ALMATUR: dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, a w niektórych przypadkach do ograniczenia przetwarzania oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także masz prawo wyrazić sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych, wtedy, gdy dane osobowe przetwarzane są na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora [sprawdź tutaj].

Masz prawo wnieść skargę dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Komu ALMATUR udostępnia Twoje dane osobowe?

ALMATUR, co do zasady nie udostępnia osobom trzecim Twoich danych osobowych, za wyjątkiem sytuacji, w których ALMATUR posiada ku temu podstawę prawną, w tym na żądanie podmiotów uprawnionych, lub kiedy jest to niezbędne do wykonania usług oferowanych przez ALMATUR, np. przedsiębiorcom zapewniającym hosting naszych serwisów.

Jak długo ALMATUR przechowuje Twoje dane osobowe?

ALMATUR przechowuje dane osobowe Użytkowników jedynie przez czas, jaki jest niezbędny dla zrealizowania celów, dla których dane zostały zebrane oraz pod warunkiem zachowania aktualności jednej z opisanych powyżej podstaw prawnych, bądź, gdy pojawiła się nowa podstawa, np. przepis prawa lub konieczność realizacji roszczeń w postępowaniu sądowym.

Z kim możesz się skontaktować, aby uzyskać więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez ALMATUR?

Jeśli masz pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych w serwisach prowadzonych przez ALMATUR albo chciałbyś zgłosić zagadnienie związane z przetwarzaniem danych osobowych przez ALMATUR, możesz się skontaktować z przedstawicielem ALMATUR, wykorzystując dane kontaktowe: iod@Almatur.pl

Jeśli jesteś naszym zarejestrowanym użytkownikiem serwisów ALMATUR, informacje na temat ochrony Twoich danych osobowych znajdują się tutaj: przeczytaj pełną treść klauzuli

X
INFOLINIA:
42 637 11 22, pn. - pt. 10-18, sob 10-14
SKORZYSTAJ Z PORADY KONSULTANTA

Niemcy - Smaki Niemiec Biuro Podróży Almatur

OFERTY LETNIE OBOZY MŁODZIEŻOWE POLECAMY WCZASY EGZOTYKA WYCIECZKI O NAS KONTAKT PROMOCJA LAST MINUTE
Obozy młodzieżowe
Wypoczynek i zwiedzanie
Oferta edukacyjna
Informacje
Niemcy - Smaki Niemiec
Informacje
Galeria

» przejdź do galerii

Spreewald - Berlin - Poczdam

- Ogórki spreewaldzkie
- Kartoffelsalat z białą kiełbasą
- Golonka z piwem
- Käsespätzle - kluseczki z serem
- Gorący Apfelstrudel
- Berlińskie piwaProgram

1 dzień:
Wyjazd z poszczególnych miast według rozkładu jazdy. Przyjazd do niemieckiego Spreewaldu. Malownicze krajobrazy, niezliczone rzeki i kanały, przepływające przez lasy i łąki oraz unikatowe gatunki roślin i zwierząt czynią ten region jednym z najpiękniejszych krajobrazowo w środkowej Europy. Ten fascynujący obszar to ponad 970 kilometrów kanałów na rzece Szprewa, poprzecinanych mostkami i śluzami. Symbolem regionu są łodzie - Kahn, które ręcznie zawiadywane przez sterników suną po wodach Szprewy, niczym po weneckiej lagunie. Ruszamy w rejs po labiryncie kanałów Szprewy. Nie bez powodu naszą kulinarną przygodę rozpoczynamy od Spreewaldu, ponieważ jest to również kraina, która ogórkami, tak! ogórkami stoi i którymi szczyci się nie mniej, niż Belgia czekoladą. Ogórki to lokalny frykas, przyrządzany tutaj na wiele sposobów, pod każdą postacią, w najrozmaitszych zalewach, w occie, ziołach, czosnku i w miodzie, z chilli czy z pieprzem. Specyficznym rodzajem są tzw. Senfgurken (z dodatkiem musztardy), wytwarzane z dużych, żółtych odmian ogórków. Po rejsie udamy się z wizytą na tradycyjny bazar ogórkowy, gdzie będziemy mogli posmakować tych słynnych spreewaldzkich przysmaków - tutaj przekonacie się, że dotąd nie mieliście pojęcia o tym warzywie. W godzinach wieczornych przyjazd do Berlina. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

2 dzień:
Śniadanie. Przejazd pod symboliczne wrota Berlina - Bramę Brandenburską. Zwiedzanie miasta, m.in. Checkpoint- Charlie - najsłynniejsze przejście graniczne, East Side Galery - jeden z niewielu zachowanych kawałków wewnętrznego odcinka Muru Berlińskiego, Reichstag - siedziba parlamentu, Plac Poczdamski - ultranowoczesny kompleks architektoniczny. Spacer główną aleją Berlina - Unter den Linden z budynkiem Uniwersytetu Humboldta, zobaczymy Operę Berlińską oraz Neue Wache - Pomnik Nieznanego Żołnierza ze wzruszającą rzeźbą matki, trzymającej w rękach umierającego syna. Zwiedzanie katedry berlińskiej - protestanckiego kościoła z przełomu XIX i XX wieku, a następnie Alexanderplatz, dla chętnych wjazd na wieżę telewizyjną (cena ok.12 EUR). Berlin, jako jedna z większych międzynarodowych metropolii, ma do zaoferowania również niezwykłe bogactwo rozkoszy kulinarnych. Miasto kusi bardzo szerokim spektrum smaków - dania z ziemniaków i warzyw, dania mięsne, wyrafinowane wyroby cukiernicze, bułeczki, chleby. Znajdziemy również potrawy tradycyjne, regionalne. Dzięki temu praktycznie każdy, nawet posiadacz naprawdę wybrednego podniebienia, znajdzie tutaj coś dla siebie. Na lunch proponujemy „currywurst” podany w towarzystwie frytek lub bułeczek na papierowych tackach. Jest to tradycyjna niemiecka kiełbaska wieprzowa, grillowana i doprawiona znaczną ilością curry. O tym jak ważną przekąską jest „currywurst” świadczy fakt, że doczekała się ona własnego muzeum, znajdującego się w dzielnicy Mitte. Szacuje się, że w samym Berlinie każdego roku zjada się ok. 70 mln sztuk tego przysmaku. Amatorzy słodkości również znajdą coś dla siebie wśród tradycyjnych niemieckich potraw. Jednym z najpopularniejszych deserów jest Apfelstrudel, podawany na gorąco z bitą śmietaną lub gałką lodów. Będąc w Berlinie nie można nie skosztować kremu berlińskiego, zrobionego na bazie białego wina i koniaku. Miasto rozpieszcza także miłośników piwa, oferując swoje własne marki np. Berliner Kindl, Berliner Pilsner, Schultheiss oraz Berliner Weisse - piwo o praktycznie białym kolorze i mniejszej zawartości alkoholu lub Weizenbier - piwo pszeniczne, które pije się z sokiem bananowym. Kolacja, na której nie zabraknie piwa i niemieckich szlagierów. Nocleg.

3 dzień:
Po śniadaniu wyjazd do Poczdamu, miasta wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru po ogrodach kompleksu pałacowo-ogrodowego Sanssouci, gdzie zobaczymy wybrane obiekty znajdujące się na jego terenie, m.in: Pałac, Kościół Pokoju, Łaźnie rzymskie. Kolejnym punktem programu będzie zwiedzanie pałacu Cecilienhof. Budynek inspirowany angielskim stylem Tudorów, zbudowany przez niemieckiego cesarza Wilhelma II z dynastii Hochenzollernów jest miejscem, w którym odbyła się konferencja poczdamska w 1945 roku. Dawna pałacowa mleczarnia to dziś mikrobrowar Meierei, w którym spróbujemy sezonowych przysmaków, a jeśli dopisze nam szczęście piwko wypijemy na cesarskim tarasie! Następnym punktem będzie kolonia rosyjska Alexandrówka – osiedle drewnianych domów w stylu rosyjskim, z początku XIX w. Przejazd do centrum Poczdamu, spacer po Dzielnicy Holenderskiej, gdzie zobaczymy domy z czerwonej cegły, zbudowane w stylu baroku holenderskiego. Spacer po starym mieście - Kościół św. Piotra i Pawła, ulica Brandenburska i Brama Brandenburska wzorowana na rzymskim łuku triumfalnym. Po zwiedzaniu czas na typową niemiecką kolację. Daniem głównym w duecie ze złotym napojem będzie Schweinehaxe - golonka, a dla osób przebywających na diecie proponujemy Kassler - pieczeń wieprzową. Powrót do hotelu. Nocleg.

4 dzień:
Po śniadaniu dokończenie zwiedzania Berlina. Spacer po słynnym bulwarze handlowym Kurfurstendamm. Czas wolny na kawę i spróbowanie niemieckiego Pfannkuchen z marmoladą lub dżemem. Ciekawostką jest powszechny żart robiony przez cukierników, którzy zamiast nadzienia z marmolady czy dżemu wypełniają ową słodycz musztardą! A więc z kogo zadrwi sobie los? Szczęśliwiec, na którego przypadnie ten żart, otrzyma od pilota upominek. Powrót do Polski w godzinach południowych.

Program fakultatywny

- wjazd na wieżę telewizyjną ok. 12 EURŚwiadczenia

Zakwaterowanie:
3 noclegi w hotelu lub pensjonacie o standardzie **/*** w okolicy Berlina. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
3 śniadania w formie bufetu, 3 kolacje.
Transport:
Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.Informacje praktyczne

Cena podstawowa nie zawiera:
- kosztów realizacji programu turystycznego (wstępy, rejs po Szprewie, przewodnicy lokalni, ewentualne przejazdy komunikacją miejską, system Alma Tour Guide) - orientacyjny koszt: ok. 85 EUR,
- programu fakultatywnego: wjazd na wieżę telewizyjną ok. 12 EUR,
- pozostałych posiłków i degustacji wymienionych w programie ok. 40 EUR,
- dopłat za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce, podanych w rozkładzie jazdy.
Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Gliwic, Opola i Wrocławia.
Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu.
Koszty płacone za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich jej uczestników.
Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego (dotyczy obywateli UE) lub paszportu.
Przejazd: Wrocław - Spreewald (ok. 250 km) - ok. 4 godz.
Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 500 km.» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe (obowiązuje do 30.06.2018)     » Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe (obowiązuje od 01.07.2018)     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny Niemcy - Smaki Niemiec     (skrót: SMAKI NIEMIEC PAX HB)
Nr grupy Data Cena 
KDSB082323.08 - 26.081499 zł   1199 zł   Promocja Plan podróżyRezerwuj4 dni

Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.